Дома Тагови болни зглобови

Таг: болни зглобови

Спасете си ја ‘рскавицата во коленото со овој проверен лек за...

Постојат голем број природни препарати од гавез, јаболкова киселина, лимон или глина, кои во комбинација со медикаментите успешно ги лекуваат болестите на зглобовите, каква...

Две седмици пиела јаболкова киселина и го излекувала артритисот, сега нема...

Линда Фаулкнер е 50 годишна Британка на која во 2006 година и дијагностицирале артритис. Болката прво и се јавила во дланките од рацете која...

Домашна маст против болни зглобови: Помага после првото нанесување

Маста се приготвува од едноставни состојки кои во кујната ги има речиси секое домаќинство. Рецептот е многу делотворен и помага веќе после првото нанесување....

Рецепт на Г.Малахов: Едноставна облога која преку ноќ ја извлекува болката...

Оваа облога одлично ги елиминира болките и ја подобрува подвижноста на зглобовите. Петровиќ Малахов е познатиот руски писател на книги од областа на народна-традиционална медицина....

Свинска маст за болни зглобови

На сите нас ни се познати болните сензации во зглобовите. Обично болката ја чувствуваме во колената, рамењата, лактовите... После 40-тата година оваа болка ја...

Лек за колено и други болни зглобови – го регенерира оштетеното...

-Во продолжение, ќе ви претставиме еден природен рецепт кој е мошне популарен секаде во светот, бидејќи на многумина им помогнал и се однесува на...

Масло од лимонова кора за лекување на болни зглобови

Потребни состојки: •2 лимони, по можност непрскани, а ако се купечки-добро истријте ги со сода бикарбона и измијте ги. •маслиново масло, ладно цедено •стаклена тегла Постапка: Излупете кора од...