Дома Тагови болни зглобови

Таг: болни зглобови

Мајка ми има 60 години, а се чувствува како 30: Таа...

Мајка ми има 60 години, а се чувствува двојно помладо. Тајната за нејзиниот младолик изглед, но и здравје е во следните три рецепти кои...

ОВАА ЛЕКОВИТА МАСТ СЕ СТАВА НА БОЛНИ КОЛЕНА И РАМЕЊА: За...

Повеќето од нас се запознати со чувството на б олка во зглобовите. Оваа состојба е сè почеста во последните години, а се појавува и...

ТОЛКУ ЕДНОСТАВЕН ЛЕК ЗА ЗГЛОБОВИ, А СО ТОЛКУ СИЛНО ДЕЈСТВО: Делува...

Еден многу едноставен рецепт од традиционалната медицина се пренесува од генерација на генерација, не само затоа што е лесно достапен и едноставно се приготвува,...

ПРИРОДЕН ЛЕК ПРОТИВ БОЛКИ ВО КОСКИ И ОТЕКУВАЊЕ: Во сливова ракија...

Кога во ракијата ќе се додаде морска сол, се добива многу ефикасен природен препарат кој ја подобрува циркулацијата, ја загрева кожата, го извлекува вишокот...

МАСТ ОД БОРОВИ ИГЛИЧКИ: Ова за колената е подобро од кој...

Освен препарати за внатрешна употреба, од боровите иглички може да се направи и лековита маст која помага во побрзо заздравување на р ани, ја...

Овој лек ја намалува болката во коските и зглобовите додека трепнете,...

Без разлика дали се борите со долготрајни, хронични проблеми со ревматоиден артритис или повреда добиена при некоја физичка активност, болката во коските и зглобовите...

Најдобриот домашен подмачкувач за зглобови од кој болката поминува а ‘рскавицата...

Болката во зглобовите знае да биде е многу непријатна и да ги попречува секојдневните активности. Кај некои луѓе, оваа болка се појавува по долг,...

Спасете си ја ‘рскавицата во коленото со овој проверен лек за...

Постојат голем број природни препарати од гавез, јаболкова киселина, лимон или глина, кои во комбинација со медикаментите успешно ги лекуваат болестите на зглобовите, каква...

Две седмици пиела јаболкова киселина и го излекувала артритисот, сега нема...

Линда Фаулкнер е 50 годишна Британка на која во 2006 година и дијагностицирале артритис. Болката прво и се јавила во дланките од рацете која...

Домашна маст против болни зглобови: Помага после првото нанесување

Маста се приготвува од едноставни состојки кои во кујната ги има речиси секое домаќинство. Рецептот е многу делотворен и помага веќе после првото нанесување....

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"