Дома Тагови болест на цревата

Таг: болест на цревата

Докторка открива: Основната причина за болестите се ЕМОЦИИТЕ, овие органи најмногу...

Според кинеската медицина, основна причина за појава на болести се емоциите, а секој opган е поврзан со различна емоција која при нејзино појавување, најмногу...

Д-р Каменов објасни: ЦРЕВАТА СЕ НАЈВАЖНИ ЗА СИЛЕН ИМУНИТЕТ-Се разболуваме поради...

Д-р Борислав Каменов објасни зошто здравите црева и нивната правилна работа се предуслов за силна одбрана од болести. Имунитетот е распространет низ нашето тело...

Храна која ни го троши витаминот Д и ни го намалува...

Проф. Д-р Борислав Каменов, имунолог, за ТВ Пинк рече дека одредени навики поврзани со исхраната можат да му наш.тетат на телото на долг рок,...

Го поттикнува празнењето, решава проблеми со црева и вишок масти –...

Природно чистење на цревата е важен фактор за добро здравје. Во цревата може да се наоѓа до 15 кг ште-тен от пад. Оние кои...

Постојано ви кркорат цревата и подуени сте – Доктор во емисија...

Понекогаш на ѕидот од дебелото црево (колон) може да се формираат мали испакнати торбички кои се нарекуваат дивертикулуми. Појавата на овие промени се нарекува...