Дома Тагови благи печива

Таг: благи печива

ПЕЧИВА ВО ОБЛИК НА ЦВЕТ – многу вкусни и меки: Потребна...

Овие печива се толку многу вкусни, а изгледаат и многу декоративно. Обликот на цветови ги прави совршени во овој период од годината, кога сѐ...

ПАМУЧНИ ЃЕВРЕЧИЊА-ПЕЧИВА, ВО ОБЛИК НА ЦВЕТОВИ: Се прават од 1 јајце,...

Ако досега не сте ги пробале, мора еднаш да ги направите овие вкусни печива, во облик на цветови. Дома ги нарекуваме памучни ѓевречиња, бидејќи...

ТЕСТОТО Е МЕКО КАКО ОБЛАК: Малкумина ја знаат оваа тајна, вкусни...

На многу лесен и едноставен начин направете универзално тесто според рецептот на Јулија. Се замесува со квасец и не содржи јајца (во тестото), што...

Овие кифли никој не го оставиле рамнодушен, меки се како памук...

Ви претставуваме рецеот за слатки домашни кифли поубави од кифлите на која било пекарница во светот. Меки се како душа. Се филуваат со џем...

БРИОШ СО ЧОКОЛАДО И НУТЕЛА: Мирисот на овие печива се чувствува...

Вкусни печива, кроасанчиња кои се полнети со многу вкусен крем. Кога ќе ги пресечете на половина, тестото се подигнува како балон, а толку е...

ЈОГУРТНИ ПЕЧИВА за 20 минути: меки и шупливи како душичка, нема...

Овие јогуртни печива се најубавото нешто што ќе го пробате денес. Исто како да сте ги купиле од некоја пекарница, толку се убави, а...

Потребна ви е само една голема кора за овие превкусни лиснати...

Нема дете или возрасен што не ги сака лиснатите кроасани. Овој рецепт ви презентира подготовка на едни од најубавите кроасани што постојат во светот,...

Здрави колачи кои се прават со малку шеќер, само измешајте ги...

Не ви треба многу време и напор за да ги подготвите овие благи печива. Одвнатре се шупливи, но многу вкусни. Покрај тоа содржат малку...

Ако имате 1 јајце, малку брашно и млеко, направете ги овие...

Ако имате 1 јајце, малку брашно и млеко, направете ги овие вкусни БЛАГИ ПЕЧИВА за неколку минути. Овие вкусни печива се подготвуваат без путер...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"