Дома Тагови бисквит торта

Таг: бисквит торта

Ледена торта: не постои сладолед кој е подобар од оваа торта

Потребни состојки: 1 литар млеко 250 г шеќер 2 кесички (20 г) желатин во прав 400 г шлаг во прав 300 г мелени бисквити 500 г смрзнати малини 2 кесички (80...

Колач набрзинка, потребни ви се само 10-тина минути за да го...

Супер, брз и едноставен колач. Готов за некои 10-тина минути. За љубителите на чоколадо е одличен избор. Потребни состојки: 800 мл вод 200 г шеќер 1 путер/маргарин (250...

Многу брза бисквитна торта, нема шанси да не ви успее!

Потребни состојки: 5 јајца 250 г путер/маргарин + 100-150 г шеќер во прав (по вкус) 2 големи кутии плазма бисквити по потреба газиран сок од портокал (фанта или...

Обична бисквит торта за 10 минути – омилената на мојот сопруг,...

Потребни состојки: 500 г бисквити со путер 3 шолји сварено силно црно кафе 500 мл млеко 4 супени лажици брашно 2 ванилин шеќер 4 жолчки 250 г шеќер во прав 250 г...

Брза плазма торта која се прави за 15 минути

Потребни состојки: 500 г плазма мелени бисквити 200 г мелени лешници/ореви 200 г шеќер во прав 200 г путер/маргарин за колачи 100 г чоколадо (млечно или за готвење) 200 мл...

Рецепт стар 30 години…на мајка ми плазма тортата без печење е...

Многу е едноставна и многу е вкусна, па пробајте. Потребни состојки: 200 г мелени бисквити плазма 125 г путер 2 лажици мед 3 лажици нутела или друг крем За фил: 500...

Македонска кралица торта со лешници и Милка чоколадо!

Ако ви е голема, преполовете ги состојките. Оваа количина ја правам за роденден. Потребни состојки: 20 белки 20 лажици шеќер 8 лажици брашно 8 лажици мелени лешници За фил: 20 жолчки 20...

Брза торта: никогаш полесна и никогаш побрза торта од само 4...

Бисквитна торта во комбинација со еурокрем – многу лесна за правење, а децата ја обожуваат, ана ниту повозрасните не се рамнодушни. Потребни состојки: 800 г шлаг 300...

Готова е за 15 минути… ТОРТА без печење со БИСКВИТИ

Потребни состојки: 600 г бисквити 400 г шлаг крем 200 г шеќер во прав 250 г путер/маргарин 1 литар млеко 3 пудинзи со вкус на карамела (или ванила) 400 мл кисела...

Рајски колач – најдобриот колач во светот

Потребни состојки за Жолт бисквит: 8 жолчки 250 г путер/маргарин 240 г шеќер 6 лажици вода 1 прстофат сол (неколку зрнца) ½ прашок за печиво 280 г брашно Бел бисквит: 8 белки 320 г...