Дома Тагови белка од јајце

Таг: белка од јајце

ЛЕК ЗА ЧИР НА ЖЕЛУДНИК И ГАСТРИТИС – Според билкарот Мартин...

Белките од јајца се составени од околу 90% вода и 10% протеини. Значи ако ја отстраните жолчката и ја изберете само белката, во тој...

ЛЕК ЗА ЧИР НА ЖЕЛУДНИК, дванаесетпалечно црево и превенција од болести...

Овој рецепт веќе со децении е познат кај народот како лек кој успешно ги решава проблемите со цревата и чир на желудникот. За да...

Едно јајце на ден може да ви го промени животот, спречува...

Студија вклучена во речиси половина милион луѓе во К ина покажа дека едно јајце на ден може да го намали ризикот од срцеви заболувања...

Ослободете се од спуштените очни капаци за неколку минути. Ова е...

Женските очи отсекогаш привлекувале внимание. Недостатокот, како што се спуштени очни капаци, е нависнина неестетски, но исто така го спречува и јасното гледање.Жените многу...

Добив брчки на 33 години: и тогаш мојата баба ми ја...

Никој од нас не ги сака брчките и на разни начини се борат со нив. Ова е природен рецепт кој со генерации се користи. Оваа...