Дома Тагови батаци

Таг: батаци

КАРАБАТАК ВО СОС ОД БЕЛО ВИНО И СЕНФ: Сочно месо кое...

Сите го сакаат пилешкото месо, не само затоа што е вкусно, туку и дека многу побрзо се спрема од сите останати видови месо. А,...

Рецепт за пилешки батачиња стопати поубави од ресторанските, многу вкусно и...

Направете богат ручек со пилешки батачиња кој е многу вкусен и стопати подобар од ресторанскиот, затоа што не се пржат во длабоко масло, а...

ПИЛЕШКИ БАТАЦИ ВО ДОМАТЕН СОС: Тавата ја измакавме до последна трошка,...

Пилешкото јадење е омилено, бидејќи може брзо да се зготви и може да се приготви на милион различни начини. Вртејќи го стариот готвач на...

БРЗ РУСТИКАЛЕН ОБРОК – ПИЛЕШКО ФРИКАСЕ: Батаци во вкусен сос со...

„Пилешко фрикасе“ е брза француска пилешка чорба направена од пржени батаци во кремаст сос со бели печурки. Рустикален оброк во семеен стил кој е...

Ги раскостивме батаците и направивме најсочно пилешко досега

Рецепт и видео презентација на "Кујна за 10" - Раскостени батени во многу вкусен сос. Наместо пилешкото малку да го пропржевме на тава, што...

Совршено печени батаци – прсти да излижеш

Потребни состојки: 5 пилешки батаци 3 јајца 200 г брашно 300 г презла Сол, масло Постапка: Месото измијте го со ладна вода, извадете ја кожичката па направете мал засек по средината...

Пилешко печено во кромид…како е сочно ова месо! Ммммм…

Потребни состојки: 6-8 батаци 4 главици кромид 2 главици лук вегета, сол, црн пипер околу 50 мл маслиново масло Постапка: Батаците е најдобро да се маринираат со зачините одвечер или неколку...