Дома Тагови банана торта

Таг: банана торта

БАНАНА ТОРТА: Многу вкусна и освежителна, без јајца, брашно и рерна,...

Доколку сакате нешто освежително и лесно, оваа банана торта е полн погодок за вас. Не ви требаат многу намирници за да ја подготвите, а...

ТОРТА „БАНАНА ВО ЧОКОЛАДНА ПИЖАМА“ – спас во последен момент, има...

Овој рецепт го добив одамна, пред многу години, од мојата драга пријателка. Таа го има правено безброј пати, рафинирајќи го и усовршувајќи го секојпат. Во оваа...

НАЈДОБРИТЕ РЕЦЕПТИ ЗА БАНАНА-ТОРТА: Многу се вкусни и за брзо се...

Специјално за читателите на НМД.мк, ги издвоивме двата најдобри рецепти за банана торта. Од овие рецепти, нема поедноставна и побрза подготовка, а кога станува...

MOJOT СОН КОНЕЧНО СЕ ОСТВАРИ: Колач без шеќер, никој нема да...

Торта без шеќер и многу вкусна! Погодна за оние кои се грижат за исхраната и не сакаат многу да консумираат рафинирани шеќери. Зарем не...

Банана сплит торта која не се пече – сон за сите...

Нема многу работа околу овој колач и навистина е извонреден. Вистинско пролетно освежување кое се топи во уста! Ако почна многу да ви се...

СИТЕ МИ ГО ПОБАРАА РЕЦЕПТОТ КОГА ДОЗНАА ДЕКА ТОРТАТА СЕ ПРАВИ...

СИТЕ МИ ГО ПОБАРАА РЕЦЕПТОТ КОГА ДОЗНАА ДЕКА ТОРТАТА СЕ ПРАВИ ЗА 10 МИНУТИ: без печење, само чекате да излади. Многу вкусна торта со...

Најбрзата банана торта: Мешаш, филуваш и ја јадеш за 15 минути

Брза, евтина и количински доста излегува, а ќе го воодушеви секој што ќе ја проба. За да ја приготвите оваа превкусна торта со банани...

Банана торта: Многу вкусна и освежителна торта, прелесна за правење

Фотографија и рецепт на Gulseven Omar Sejfula Потребни состојки: 4 пудинзи од ванила, 400 г кршени пишкоти или бисквити, 2 пакетчиња ресани, 200 г желе бонбони, 5 крем банани, 4 банани...

БАНАНА ТОРТА: Лесна, вкусна, брза, освежителна…

Фото и рецепт: Анета Ане. Потребни состојки: 4 пудинг од ванила, 400 г кршени бисквити (пишкоти), 2 пакетчиња ресани, 200 г желе бонбони, 5 крем банани, 4 банани, 2 шлаг пена, 250...