Дома Тагови бања

Таг: бања

Подобар начин за чистење на бањата од овој, сигурно не сте...

Ова е најдобриот трик за чистење бања за кој некогаш сте слушнале: Една состојка која ја имаме сите дома во кујната може да отстрани...

Ја исчистила бањата за само 3 минути, овој трик е 10...

Овој домашен чистач функционира перфектно. Многу е едноставен и лесен за приготвување. Се прави во само неколку чекори. Потребни состојки: 1 шолја алкохолна киселина 1 шолја течен...

Секогаш ќе ви биде чист и миризлив тоалетот без рибање ако...

Сите се прашуваат како полесно да ја одржуваат чистотата на тоалетот и тој секогаш убаво да мириса. Па еве една одлична идеја за освежување...

Истражување: Трипати седмично направете си топла бања и килограмите сами ќе...

Кога последен пат си направивте убава бања? Но не ледена за закрепнување после напорен тренинг – туку топла бања за релаксација и опуштање на...

Бања за поништување на уроците: избањајте се ВАКА и спасете се...

Оваа магија користете ја за да се ослободите од негативна енергија, од лоши дела, уроци или за прочистување од зло. Навечер, после полна Месечина, пред...

Знаци дека куќата ви е полна со магија: на ОВИЕ места...

Од негативна енергија човек може да се чувствува лошо иако лекарските наоди укажуваат дека се’ е во ред и дека непостои реална болест. На...

Како да ви мириса бањата на парфимерија – поедноставно не може!

Потребен материјал: Тоалетна хартија Етерично масло (по ваш избор) Постапка: Се’ што треба да направите е да капнете неколку капки од вашето етерично масло на внатрешната...

Овие работи хотелите ги кријат од вас и по никоја цена...

Овие работи хотелите ги кријат од вас и по никоја цена не сакаат да дознаете за нив! Сите од нас некогаш, во одреден дел од...

Сопругот вечер ќе ви благодари. Направете го ова за да немате...

Вагината е така дизајнирана да може сама да се прочистува со своите природни секрети. Сепак, со помош на редовна хигиена и некои природни средства,...

Супер трик за елиминација на мувлата од плочките во бањата

Колку и да се трудиме, некако како да не можеме да се ослободиме од црната мувла во бањата. Овие грди црни дамки главно се...