Дома Тагови аспирин

Таг: аспирин

НЕ ЗНАЕВ ЗА ОВА: Ги отстранува брчките и темните дамки од...

Јелена повторно врз себе испроба нов популарен рецепт за кој се тврди дека помага во намалување на брчките и темните дамки од лицето, а...

ОБИЧЕН АСПИРИН Е СПАС ВО ВАКВИ СИТУАЦИИ: Помага и кај некои...

Дали некогаш сте помислиле дека аспиринот може да се користи за други цели освен само за намалување на болката? Овој лек има неколку неверојатни...

5 таблети ги обелyваат алиштата повеќе од омекнувач: евтин и ефикасен...

По носењето на белата облека за неколку месеци таа ја губи првобитната белина и добива некоја сивкаста, валкано-бела боја. Поради потта и разните прашоци...

ЕВТИН, А ЕФИКАСЕН ЛЕК: За меки и мазни стапала без тврда...

Поздрав на сите, ова што ќе го споделам со вас ми се случи пред 10-тина години и мислам дека моето искуство може да им...

СОВРШЕНО БЕЛИ И ЧИСТИ ЗАВЕСИ: Додајте две состојки во машината за...

„Овој метод го прочитав некаде на интернет и сакав да го испробам и да проверам дали навистина функционира. Не ме чини скапо, а и...

Медицинска салата и АПЕТИТКА: везенки пиперки, моркови, лук и магдонос

Медицинската салата е рецепт од минатиот век, од нашите мајки, а особено беше популарна во 80-тите години. Преполна е со витамини, а името „медицинска”...

Кардиологот д-р Стојановиќ: Ако почувствувате симптоми на инфаркт, само две работи...

Докторот пред сè советува да се превенира инфарктот и вели дека најважно е да се спречи создавањето на тромбови. Знаците за инфаркт не е...

Неверојатна мудроштина како за неколку минути да ја исчистите пеглата

Денес со вас ќе споделам еден трик како на едноставен начин да ја исчистите пеглата кога случајно ќе ви загори од синтетичка најлон ткаенина,...

Оставете ги алиштата потопени преку ноќ во овој магичен раствор –...

По носењето на белата облека за неколку месеци таа ја губи првобитната белина и добива некоја сивкаста, валкано-бела боја. Поради потта и разните прашоци за...

Ако патувате подолго од 4 часа и имате проблем со вените...

Ако имате проблем со вените, без овие работи не тргајте на пат Доколку се подготвувате за подолг пат, а имате проблем со вените или сте...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"