Дома Тагови антибиотик

Таг: антибиотик

Нема посилен природен антибиотик од него: го подобрува памтењето, ги топи...

Како силен природен лек, единствено маслото од диво оригано може да му биде конкуренција. Меѓутоа, овој природен антибиотик чија главна состојка е ренот, има...

Инфектолог објасни дали треба или не, да им се даваат антибиотици...

Во текот на koвид пандемијата ризиците од нерационалното препишување на антибиотици драматично пораснаа. Знаеме дека голем број пациенти со лесни симптоми, без воспаление на белите...

Камилица и нане во нова формула за регулација на цревната флора...

Современиот човек континуирано се судира со секојдневни фактори кои го нарушуваат неговиот цревен бaланс. Нездравата исхрана, стресот и постојаното брзање, вирусните инфекции и земање антибиотици...

При секоја антибиотска терапија, потребно е да се пие Пробиотик –...

Здравјето претставува комбинација на позитивни психофизички, емоционални, ментални и социоекономски состојби и влијанија на околината кои се вклопени во една индивидуа. Со векови борбата со...

Посилен од антибиотик: овој сируп ги убива сите вируси и бактерии...

Потребни состојки: ¼ шолја органска киселина ½ шолја органски мед ½ шолја вода 1-2 чешне лук Постапка: Лукот ситно исечкајте го и помешајте го со останатите состојки. Затворете и чувајте...

ЈАС ГУГЛАВ, омилената реплика на младите мамички – 8 работи со...

Со зголемената достапност на инстатнт информациите кои можат да се добијат на интернет, многумина го земаат сопственото здравје во свои раце, прават истражувања и...