Посилен од антибиотик: овој сируп ги убива сите вируси и бактерии во вашето тело

Потребни состојки:

¼ шолја органска киселина

½ шолја органски мед

½ шолја вода

1-2 чешне лук

Постапка:

Лукот ситно исечкајте го и помешајте го со останатите состојки. Затворете и чувајте во тегла на собна температура да преноќи. Следниот ден чувајте на ладно и темно место.

Ако имате намера овој лек да го користите за подобрување на имунолошкиот систем, редовно консумирајте по 4-5 капки на дневна база од овој навистина чудесен сируп. Доколку сакате да се ослободите од некој одреден здравствен проблем, консумирајте по една лажица сируп на секои два часа до подобрување.

Претходна статијаЛековито вино за болен желудник и чистење на крвта
Следна статијаОткрила чудесен рецепт за отстранување на старечките пеги од рацете