Стар рецепт за мека и сочна пита од јаболка, се мери со шолја за чај

Ова е еден стар рецепт за слатка пита со јаболка кој го пронајдов во бележникот на мајка ми. Толку е сочна што се топи во уста. Состојките се мерат со шолја за чај од 250-300 мл.

Потребни состојки:

5 јајца
1 ½ шолја шеќер
½ шолја млеко
1 шолја масло
2 шолји брашно
1 кесичка прашок за печиво

Фил:

2 кг покрупни јаболка
200 г шеќер
малку цимет
1 ванилин шеќер

Постапка:

1.Добро изматете ги јајцата со шеќерот, додека тој да се растопи, па додадете млеко, масло, брашно и прашок за шечиво.

2.Половина од смесата излејте ја намастен и набрашнет плех со средна величина, па ставете 10-тина минути во загреана рерна на 190 степени, колку да се запече.

3.За фил: Измијте ги, излупете ги и изрендајте ги јаболката, наросете ги со шеќерот и динстајте ги на умерен оган додека да испари течноста.

4.Во динстаните јаболка додадете цимет и ванилин шеќер, промешајте и внимателно излејте врз запеченото тесто. Рамномерно распоредете.

5.Врз јаболката прелијте го вториот дел од тестото, па вратете го колачот во рерна. Испечете го до крај, проверете со чепкалка кога е готов.

6.Колачот се пече на 180-190 степени во претходно загреана рерна. Печениот и изладен колач се сече на коцки, а по желба се наросува со шеќер во прав.

Coolinarika.com

Loading...
Претходна статијаОваа жена ми помогна да се подигнам на нозе, не можев да станам од кревет од силни болки
Следна статијаЖербо торта – Старински колач со неодолив вкус кој се топи во уста