Салата поубава и повкусна од руската..совршена како прилог за секое јадење…Еве што ви е потребно:

декорирајте и салата послужете ја ладна

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

2 јајца варени
200 г пченка во зрно
80 г кикирики
100 мл кисела павлака
100 мл мајонез

ПОСТАПКА:

1.Јајцата изрендајте ги или ситно исечкајте ги, па во подлабок сад помешајте ги со варена пченка во зрно, кисела павлака и мајонез. Додајте ги ситно сечканите (во блендер) кикирки и сето убаво помешајте го.

2.Салата послужете ја веднаш или откако добро ќе ја изладите. Постапката погледнете ја ОВДЕ.