Освен што ќе имате потполно рамен стомак за само 24 часа, овој режим ќе ве исчисти од сите токсини. Ако наскоро ве очекува некоја забава, настан или венчавка, а треба го облечете својот омилен фустан, масните наслаги се нешто најлошото што може да ви се случи.

Исто така, убавиот изглед може да го наруши подуениот стомак, кој често знае да се оцрта ако облечете нешто тесно. За ваква пригода идеална е таканаречената вонредна диета, која уште се нарекува и ИТНА.

ПРОТОКОЛ НА РЕЖИМОТ ЗА 24 ЧАСА: Во 8 часот: Испијте млака вода со лимонов сок. Во 10 часот: Испијте чаша вода со сок од портокал или сок од јаболко. Во 12 часот: Испијте шолја топол зелен чај.

Во 13 часот: Испијте чаша ладна вода со сок од морков (50:50). Во 15 часот: Испијте шолја чај по ваш избор. Во 17 часот: Испијте чаша природен сок по ваш избор. Во 19 часот: Испијте шолја топол зелен чај.

Во 21 часот: Испијте чаша вода со сок од еден цитрон. Во 22 часот: Завршете го денот на ист начин како што го започнавте, со чаша млака вода и сок од еден лимон. Напомена: Многу е важно да не додавате никакви вештачки засладувачи или некоја друга состојка во своите чаеви или сокови.

Оваа диета се препорачува само за 24 часа, по што доаѓа до нагло топење на масните наслаги и празнење на цревата. Целосно ќе се исчистите од сите токсини, а за возврат ќе се чувствувате полни со енергија и среќа.