Брзи пиперки во тегла за зима, без конзерванси – вкусно и природно

Рецепт и видео прилог на Брзи Домашни Рецепти: Пиперки за зима

Брз и едноставен рецепт кој нема да ви одземе многу време, а ќе си направите зимница во која ќе уживате: крцкави киселки пиперки полни со витамин Ц.

Loading...

Потребни состојки за 1 тегла:

10-тина пиперки
2 лажички морска сол
1 лажичка шеќер
30 мл бел оцет 9%
1 лажичка сечкан лук
1 лажица сечкан лист од свеж магдонос
½ лажичка црн пипер во зрно
вода по потреба

Постапка:

Пиперките измијте ги под млаз ладна вода и исцедете ги. Остранете им ги петелките и пробушете ги со врвот на остар нож, на 3-4 места.

Полнете ги теглите со 10-тина исправени пиперки, колку што може да собере. Одозгора ставете две лажички груба сол, една лажилка шеќер, 30 мл алкохова киселина 9%, една лажица сечкан лук и исто толку сечкан магдонос. По вкус додадете и прстофат црн пипер во зрно.

Теглите дополнете ги со вода и цврсто затворете си со метален капак. Протресете ги малку за да се растопат шеќерот и солта и да се соединат состојките.

Едно пошироко тенџере наполнете го до половина со вода и ставете го на оган. Наредете ги теглите во него за да се пастеризираат и варете ги по 15-тина минути од двете страни.

Оставете ги да изладат, а после три седмици може да се консумираат. Целата постапка можете да ја погледнете во видеото:

https://youtu.be/QtONH6z7uy8

Loading...