Дома Тагови златен мед

Таг: златен мед

Ако здравјето ви е на 1.место, како на мене, тогаш направете...

Овој лек го користам редовно и секојдневно шест месеци, па така со сигурност можам да ги потврдам деговите својства и дејства. Го користам не...

Еликсир за сите болести: Овие капки го лекуваат болното грло, кандидата...

Пчелните производи вклучително и прополисот се идеални за зајакнување на здравјето. Досега, веројатно сте се запознале со слаткиот вкус на медот и неговите лековити...

Како правилно се консумира мед и кои се најчестите грешки кои...

Медот е слатка вискозна супстанција која е продуцирана од пчелите. Тие го собираат медот од цветниот нектар и го складираат во восочна структура наречена...

Еден час пред спиење испијте чаша златно млеко како лек и...

Рецептот за приготвување на златното млеко речиси на сите веќе им е познат, но за оние кои не го знаат: На секои 100 г...

Како куркумата и медот се користат како лек – измешајте ги...

Рецепт и видео прилог на Јелена Петровиќ од Бабината кујна. Оваа мешавина содржи витамини Ц и Б и претставува силен природен антиоксидант. Се користи за...

Утрово им направив на баба ми и свекрва ми: Проверено, кашлицата...

Проверено. Упорната кашлица и бронхитот исчезнуваат како со рака однесени. Истиот ден штом почнете да го користите златниот мед ќе почувствувате олеснување. За разлика...