Дома Тагови здрава исхрана

Таг: здрава исхрана

Д-р Станишиќ открива: Еве како да купуваме ПОЕВТИНА И ПОЗДРАВА ХРАНА,...

Д-р Светлана Станишиќ откри неколку трикови кои ќе ни помогнат да купиме поздрава храна, но во исто време прифатлива за нашиот буџет! Многумина велат дека...

ВИСТИНСКО ЧУДО ОД ПРИРОДАТА: Нема подобар природен лек за намалување на...

Милан јадел овесна каша и имал регулирана исхрана, па се пофали дека таа му помогнала да намали 45 килограми, а еве што друго правел. Милан...

Двапати го победив ракот – Ивана успеала да се избори со...

Ивана Јовановиќ успеала да се избори со злокобната болест и денес живее сосем нормален живот. Исхрана без шеќер, со многу мал внес на месо, многу...

Нобеловката откри што треба да се направи за никогаш да не...

Д-р Елизабет Блекбурн во 2009 година доби Нобелова награда за ова откритие. Лошото здравје не е само наследен проблем или несреќен сплет на околности. Еве...

Сибирска билкарка открива неверојани работи: Давајте им го ова на децата...

Лидија Несторовна Сурина е биолог, фитотерапевт и билкарка веќе 40 години. Објавила неколку книги за лековитите својства на локалните билки. Нејзините совети се многу...

2/3 од докторите работат за фармакомафијата: Најдобриот нутриционист открива што нè...

Анри Шено ги дели луѓето на 5 типови, во зависност од психолошките и здравствените проблеми. Запамтете – не постојат универзални совети за исхрана за...

НОВА ДИЕТА: прави чудо за покачен шеќер, тврди познат лекар и...

Ако често сте жедни, невообичаено уморни или пак често мокрите, проверете, можеби имате покачен шеќер. А, ако е така, еве како брзо да го...

Со диетата на овој руски доктор слабеете и долги години после...

И самиот д-р Сергеј Бубновски за себе вели дека долги години варирал со килажата и имал проблем со телесната тежина, додека на крајот не...