Дома Тагови запечени тиквици во рерна

Таг: запечени тиквици во рерна

Запечени полнети тиквички со мелено месо, кашкавал и многу вкусен прелив

Ова јадење најмногу ми го сакаат дома и затоа често го правам кога има млади и свежи тиквички. Потребни состојки за полнење: 300 г мелено месо...