Дома Тагови запечени макарони

Таг: запечени макарони

БЕЛА ПИТА ОД МАКАРОНИ: Полесен рецепт од овој нема никаде да...

Идеален појадок или вечера за целото семејство... Потребни состојки: 500 г макарони 1 литар млеко 3 чаши јогурт (од 180 г или 200 мл) 5 јајца 150 г младо сирење сол...

Многу ги сакаме тестенините, а ова ни е омилениот рецепт

Пробајте го рецептот, тестенините излегуваат како да се приготвени во најдобриот италијански ресторан. Потребни состојки: 500 г тестенини, 3 лажици путер, 3 лажици брашно, 500 мл млеко, 2 шолји рендан...