Дома Тагови вртена пита со месо

Таг: вртена пита со месо

ЦЕЛА ЗИМА ЈА ПОМИНАВ СО ОВАА ПИТА: Многу вкусна и голема,...

Питите се омиленото јадење кај нас дома и во секоја прилика кога сум слободна замесувам и им правам на домашните. Бидејќи сме големо семејство,...

СИТЕ ЌЕ ВИ ЗАВИДУВААТ НА ОВАА ВРТЕНА ПИТА: развлекувањето на корите...

Рецептот доаѓа од една Босанка по име Ферида која рецептот за вртени питички го споделува со сите. Таа вели дека и новите и неискусни...