Дома Тагови временска прогноза

Таг: временска прогноза

Кардиохирург го откри најдобриот лек за наглите временски промени: сите треба...

Кардиохирургот ги објасни најчестите проблеми предизвикани од наглите промени на времето и како да ги „пpeживееме“ што е можно полесно. По топлите денови кога...

ДОАЃА ПРОЛЕТ: нашиот метеоролог соопшти добри вести, по студениот фронт се...

Наглото заладување на времето ги изненади граѓаните на нашата држава кога вчера времето нагло залади, а се појавија и обилни снежни врнежи. Силен ветар...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА ЈАНУАРИ: еве со какво време ќе ни почне...

Како што посочија метеоролозите, овaa зима не е најладната досега, но сепак се соочуваме со многу ниски температури. Декември измина без многу врнежи од...

ПРЕД СВЕТИ НИКОЛА ЌЕ ЗАВРНЕ СНЕГ: Еве кој најмногу ќе се...

УХМР со најнови детали: утре времето ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец,...

Метео прогнозерот Славчо Попоски: Внимавајте на здравјето, следниот период нè очекуваат...

И покрај тоа што технологијата се обидува да нè одвои од природата, луѓето сè уште се дел од неа и ги чувствуваат временските промени...

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА ЕСЕН 21 – колкав пад на температурите и...

Летото донесе спротивни и к атаcтpофални временски појави низ Европа. Делови од северно-централна Европа беа соочени со поплави кои предизвикаа големи ш тети. Во...

ЕВЕ КОГА ЌЕ ДОЈДЕ КРАЈОТ НА ТОПЛОТНИОТ БРАН И КАКВА ЕСЕН...

Како што посочија метеоролозите, ова лето се смета за најтоплото и најсувото досега.  Кон нашиот регион се сврте силен топлотен бран, без врнежи. Присуството...

ДЕТАЛНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА АВГУСТ: дали ќе има заладување и пад...

Како што посочија метеоролозите, ова лето се смета за најтоплото и најсувото досега. Силен топлотен бран се сврте кон нашиот регион, без врнежи. Со...

ОБЈАВЕНА ДОЛГОРОЧНА ПРОГНОЗА ЗА ЕВРОПА: Еве какво лето нè очекува, нашата...

Недим Сладиќ, метеоролог на Нова БХ, преку Фејсбук ја објави прогнозата на метеоролошката служба AccuWeather за претстојното лето 2021 година. „И, за оние кои кои...

Ако патите од замор, главоболка и болки во зглобовите, најверојатно патите...

Метереопатија е болест која се јавува како последица на влијанието на метеоролошките фактори врз здравјето на луѓето од сите возрасти. Кога се менува времето...