Дома Тагови временска прогноза

Таг: временска прогноза

Февруари каков што досега не паметиме, објавена долгорочна прогноза, луѓе за...

Многумина подготвено ја пречекаа временската пресвртница и заладувањето, последниот “удар” на благата зима во Европа, пишува SevereWether.eu. Овој временски обрзец после тоа ќе доведе до...

Објавена е прогнозата за ова лето: Еве што не очекува

IBM компанијата “The Weather Company” го објави извештајот во кој се наведува дека ова лето поголемиот дел од Европа ќе биде потопло, но и...

Метеоролог кој 26 години никогаш не промашил: “Оваа зима која ни...

Од година во година се бележат климатски екстреми на глобално ниво, ни минатата зима ќе остане посебно запаметена по ниските температури и снегот на...

Временска прогноза за јуни: облачно, дождливо со повремена депресија

Дали поради дождот во јуни сте депресивни? Еве објаснување. Се чини дека овојпат излитената фраза „Вака никогаш досега не било“ е во право, бидејќи...

Како временската состојба влијае на здравјето

Променливите временски услови предизвикуваат мигрена, астма, кардиоваскуларни проблеми, несоница , вртоглавица па дури и психолошки нарушувања. Есента неодамна ни пристигна, па времето сега е најпроменливо,...