Дома Тагови воспалена жолчка

Таг: воспалена жолчка

Само кората на оваа билка е јадлива, а помага при хемороиди,...

Чајот од крушина (Frangula Alnus) е одличен природен лек за речиси сите проблеми со варењето на храната. Во народната медицина се користи за неправилна...

Ова овошје во комбинација со мед ја чисти жочката, црниот дроб,...

Жолчното кесе е мал орган во облик на круша сместен под црниот дроб. Тука се собира и складира жолчниот сок – течност која ја...

Народен лек за брзо смирување на болката при воспаление на жолчно...

Воспаление на жолчно кесе претставува едно од најчестите заболувања во хирургијата и речиси секогаш се јавува како последица од опструкција на вратот од жолчната...