Дома Тагови вода и псилиум

Таг: вода и псилиум

ЛЕБ ОД ТЕГЛА – ТРАЕ 12 МЕСЕЦИ: Снајдете се во тешки...

Лебот приготвен во тегла не се меси, исклучително е здрав и хранлив, а има рок и до 12 месеци. На овој начин може да...

Овие природни лекови помагаат при уморни нозе, варикозни вени и подуеност...

Колку повеќе јадете сливи и кајсии, толку поголеми придобивки ќе имате за вашето здравје. Во денешниот рецепт кој е наменет првенствено за варикозни вени,...

НАПИТОК ЗА РАМЕН СТОМАК: 2 лажички ставете во половина чаша вода...

Здрава и избалансирана исхрана е клучот за секое cлабеење, во комбинација со физичка активност. Mеѓу другото, потребно е да се хидрира телото, односно да...

Вода од ПСИЛИУМ: Најдобриот лек за чистење на цревата, запек, холестерол...

Лушпите од псилиум (Plantago ovata) се познати како природен лаксатив кој ја апсорбира водата во цревата и ја прави столицата многу помека при запек....

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"