Дома Тагови витамин

Таг: витамин

Јаболкото, јајцето, пиперката и доматот сè уште не можат да се...

Сите здрави минерали и витамини едно здраво лице ги внесува во организмот преку исхрана, а некои додатоци во вид на суплементи се непотребни, сметаат...

Ако имате подуено лице и чувствувате дека пребрзо стареете – тогаш...

Во последната година, нашиот живот се повеќе се базира на седење и лежење пред телевизорот. Пандемијата ''не за-твори'' во нашите домови, а физичката активност...

Важна е и лушпата: Сокот од компир инстантно ги решава стомачните...

Лековитите својства на свежиот компир одамна се познати во народната медицина, но и покрај тоа сеуште постои мислење дека компирот не се консумира суров....

Дали наутро треба да се пие чиста вода или вода со...

Последните години, свеста на луѓето околу здрав начин на живот е подигната на повисоко ниво. Сега веќе, дури и во маалските маркети можат да...

Сте се здебелиле 2кг преку ноќ и се прашувате што е...

Ако се обидувате да изгубите дел од телесната тежина, веројатно некој ви спомнал дека првите два или три килограми, всушност се – вода. Дознајте точно...

Неверојатно откритие: овој витамин лекува воспаление на белите дробови за 3...

Во текот на 1940 година докторот по медицина Фредерик Кленер документирал дека адекватни дози од витамин Ц имаат способност да излекуваат преку 30 различни...