Дома Тагови високо ниво на инсулин

Таг: високо ниво на инсулин

Загадувањето ќе го зголеми бројот на дијабетичари: Ако ви се случуваат...

Истражувањето покажа дека и загаденоста на воздухот придонесува за појава на воспалителни процеси во организмот, како и до намалување на производството на инсулин. Поголем ризик...

Дали јадете банани на празен стомак? Експертите советуваат дека тоа е...

Наутро е најдобро да се јаде овошје, бидејќи тоа многу подобро се дигестира кога не се комбинира со друга храна. Овошјето е идеално да...

Ваков прстен околу вратот не е знак за нехигиена, туку итен...

Изминатите години е забележан раст на процентот на дебели деца, а со тоа и зголемен број на случаи со дијабетес тип 2 кај деца...