Дома Тагови висок шеќер

Таг: висок шеќер

5 НАВИКИ ШТИТАТ ОД ДИЈАБЕТЕС, ДУРИ И ДА ГО ИМАТЕ ВО...

Ако некој во вашето семејство има дијабетес, можеби стравувате дека оваа болест ви се заканува и вам. Иако постои наследен фактор, експертите велат дека...

Овој симптом сите го игнорираат, се јавува после јадење, а укажува...

Дијабетесот е хронична состојба која ја нарушува способноста на телото да ја користи гликозата, што пак, доведува до флуктуации на нивото на шеќер во...

РАДОЛИНА СПОДЕЛИ: Ова млеко ми помогна да го намалам шеќерот после...

„Во бopбата против paкот преминав на вегански и вегетаријански начин на исхрана, а делотворноста на овој напиток го испробав лично на себеси“, Радолина го...

Ендокринолог објаснува како да се заштитите од стресот и да го...

Сите знаеме што е стрес и нервоза, а последиците кои ги чувствуваме се многубројни. Оној момент кога ќе настапи стресот, односно кога силно ќе...

Пиеле по една лажица јаболкова киселина после оброк – нивото на...

Некои го нарекуваат спас за дијабетичарите, бидејќи овој напиток го регулира нивото на инсулинот. Истражувањето открило дека јаболковата киселина значително влијае врз регулирањето на...

Напиток од тиква за холестерол и триглицериди – за еден месец...

На интернет се појави статија од маж кој по редовен лабораториски преглед на крвта добил наод во кој вредностите на холестеролот, шеќерот, триглицеридите и...

НОВА ДИЕТА: прави чудо за покачен шеќер, тврди познат лекар и...

Ако често сте жедни, невообичаено уморни или пак често мокрите, проверете, можеби имате покачен шеќер. А, ако е така, еве како брзо да го...

Овој зачин е моќен лек за рак, висок шеќер во крвта,...

Најпрво проверете дали каранфилчето што сте го купиле е добро. ТЕСТИРАЊЕ За да проверите дали е добро и квалитетно каранфилчето стевете го во чаша со вода. Ако...

На многумина им помогнал овој лек да го регулираат шеќерот во...

Природен лек: 100% успешно го регулира високото ниво на шеќер во крвта! Дијабетесот е многу честа болест. За да го спречите напредувањето на болеста и...

Природен лек за дијабетес: 100% го намалува шеќерот за 1 месец

Дијабетесот е многу честа болест. За да го спречите напредувањето на болеста и да делувате превентивно, потребно е да се храните здраво, да се...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"