Дома Тагови висок притисок

Таг: висок притисок

ВИСОК ПРИТИСОК И ХОЛЕСТЕРОЛ: Медот, оцетот, ѓумбирот и лимонот ги враќаат...

Ова е стар рецепт кој порано се користел за регулирање на високиот притисок, густа к рв и маснотии, а се состои од лук, мед,...

ИСКЛУЧИТЕЛНО ДОБАР ЗА ВИСОК ПРИТИСОК: Користете само една лажица дневно

Моќен рецепт за висок к рвен притисок. Се користи само една лажица од овој моќен пијалок! Затнувањето на артериите може да биде предизвикано од тромб...

Природен лек за висок притисок

Висок кр-вен притисок: денес речиси сите стра-даат од овој сериозен проблем познат како хипертензија. Високиот кр-вен притисок може да доведе до различни здравствени проблеми...

Дали смееме да изедеме плескавица ако имаме висок притисок, одговори д-р...

Кардиологот гостувајќи во емисија ја коментираше омилената балканска храна и објасни како таа делува врз здравјето на срцето и воопшто на целиот васкуларен систем. Кардиологот...

Лекарите советуваат зошто притисокот треба да се мери на левата, а...

Зошто притисокот треба да се мери и на левата и на десната рака, советуваат лекарите, бидејќи евентуалната разлика би можела да биде ран предупредувачки...

Домашен чај против уринарни инфекции, се приготвува смеса од 5 состојки...

I РЕЦЕПТ - Домашен чај против уринарни инфекции, се приготвува лесно од пет состојки и се пие секој ден. Сушените бусници со додаток од...

Д-р Ристиќ објаснува како да се јаде сармата без да ви...

Сармата приготвена на традиционален начин може да предизвика проблеми со крвниот притисок, особено ако се претера со количините. Сармата обично се јаде во зимскиот...

Ендокринолог објаснува како да се заштитите од стресот и да го...

Сите знаеме што е стрес и нервоза, а последиците кои ги чувствуваме се многубројни. Оној момент кога ќе настапи стресот, односно кога силно ќе...

Имате проблем со висок крвен притисок? Со овие природни лекови ќе...

Високиот крвен притисок е фактор ризик кој нема некои посебни симптоми, па затоа треба редовно да се контролира. Постојат намирници и природни средства кои...

Толчникот е суперздрава билка која неправедно ја третираат како плевел, лекува...

Толчникот е познат плевел кој расте по градините. Но, она што повеќето луѓе не го знаат е дека е фантастичен антиоксиданс и дека ја...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"