Дома Тагови васина торта

Таг: васина торта

ВАСИНА ТОРТА: Најубавата торта на нашите простори, сите ја обожаваат, од...

Васината торта традиционално се подготвува секоја година и е дел од нашата долгодишна традиција. Повеќето рецепти кои ги имате за оваа торта се многу...

ВАСИНА ТОРТА: Една од најубавите старински торти – богат вкус на...

Старинска торта со ореви, чоколадо, портокал...сите што ќе ја пробаат се воодушевени. Васината торта секогаш се приготвува за најважните празници и прослави поради својот...

ВАСИНА ТОРТА – старинска торта со која никогаш нема да погрешите...

Рецепт на Бојана од Бокина Кујна. Васина торта - старинска торта со која никогаш нема да погрешите за која прослава и да ја правите....

ВАСИНА ТОРТА со неодолив вкус која ја правеа нашите баби

Во нашата архива имаме забележано неколку рецепти за Васина торта кои речиси се идентични, што значи дека оваа торта сепак не трпи отстапки и...

Кралицата на сите торти – ВАСИНА ТОРТА – со неодолив вкус,...

Во нашата архива имаме забележано неколку рецепти за Васина торта кои речиси се идентични, што значи дека оваа торта сепак не трпи отстапки и...

ВАСИНА ТОРТА – Најубавата торта кралица која традиционално се приготвува 100...

Многу вкусна торта која се приготвува за празници. Потребни состојки: 5 јајца 60 г шеќер 1 супена лажица меко брашно 50 г мелени ореви ФИЛ 4 жолчки 60 г шеќер 125 мл млеко 125...