Дома Тагови варено вино

Таг: варено вино

ЕДНА ЧАШКА ВИНО СО КАРАНФИЛЧЕ И ЦИМЕТ: За настинки, чистење на...

Сезоната на виpycи и настинки ни се наближува, а повторно актуелни стануваат природните лекови кои особено помагаат при зајакнување на имунитетот. Постојат многу природни...

Овој топол напиток се пие во сите месеци кои во својот...

Рецепт и фотографии на Драгана Ѓорѓевиќ. „Варено вино традиционално се пие и се приготвува зимно време, а особено за празнициците, па така, претставува симбол...

Варено вино: лек против настинки и хипотермија

Потребни состојки: 2 рамни супени лажици шеќер 200 мл вино 50 мл вода 1 лажичка црн пипер (а може и цимет) Постапка: Запржете една супена лажица шеќер, па кога ќе...