Дома Тагови варени јајца

Таг: варени јајца

ПОЛНЕТИ ЈАЈЦА: Славско предјадење за десетка – се прави додека трепнете,...

Ова предјадење одлично се вклупува на мрсна слава, родендени или некој свечен ручек. „Полнети јајца“ се познат деликатес и вкусшност претставуваат тврдо варени јајца,...

4 РЕЦЕПТИ – КАКО ДА ГИ ИСКОРИСТИТЕ ВАРЕНИТЕ ЈАЈЦА: Кој од...

Ако ви преостанале варени јајца од Велигден и не знаете како да ги потрошите, еве неколку одлични идеи. Ќе ви претставиме рецепт за многу...

Кога ќе ми останат јајца од Велигден, ги мешам со малку...

Во нашето семејство, јајцата се на менито речиси секој ден. После Велигден, пак, често ми остануваат околу десетина бојадисани јајца, кои сите знаеме дека...

Мојата снаа секогаш за Велигден вари 7 јајца а потоа прави...

Одлична идеја за Велигденските празници, толку многу е убаво што нема да можете да го тргнете погледот од нив, ќе ви биде жал да...

Ставете чкорче во водата во која ги варите јајцата: Оваа тајна...

Овој трик се користи за да не испукаат јајцата при варењерто, а особено е корисен при вапцањето на јајцата за Велигден кога одеднаш се...

БРЗ ПОЈАДОК: Похувани топчиња од кои сите се воодушевени

Рецепт на Љубица. Овој рецепт е одличен за кога сакате да направите „чистка во фрижидерот“, нои исто така, многу е корисен за после велигден...

ВИСТИНИ И ЗАБЛУДИ ЗА ВАРЕНИТЕ ЈАЈЦА И ХОЛЕСТЕРОЛОТ: Спречуваат создавање на...

Студија вклучена во речиси половина милион луѓе во К ина покажа дека едно јајце на ден може да го намали ризикот од срцеви заболувања...

ВКУСНО ВЕГЕТАРИЈАНСКО ЈАДЕЊЕ КОЕ СЕ ПРИГОТВУВА ЗА НЕКОЛКУ МИНУТИ: Лесен и...

Здраво на сите, се надевам дека сте добро. Овојпат би сакала да ви покажам еден рецепт кој се приготвува доста едноставно, а изобилува со...

Со сино јајце посакувате здравје, со зелено плодност: што означуваат боите...

Велигденските јајца се обележје на големиот христијански празник Велигден. Јајцата се бојадисуваат (вапсаат) и се украсуваат во текот Великата недела, најчесто на Велики четврток...

Десет килограми помалку за две недели: Диета со варени јајца гарантира...

Важно е да знаете дека варените јајца во некои оброци може да ги замените со некои други извори на протеини, односно со посно месо...