Дома Тагови уринарна инфекција

Таг: уринарна инфекција

Најдобриот лек за лекување на уринарната инфекција, помага и кај трудници,...

Ретко која жена не се соочила со уринарна бактерија барем еднаш во животот. Оваа состојба ретко се јавува кај мажите, а 80% од случаите...

Домашен чај против уринарни инфекции, се приготвува смеса од 5 состојки...

I РЕЦЕПТ - Домашен чај против уринарни инфекции, се приготвува лесно од пет состојки и се пие секој ден. Сушените бусници со додаток од...

Лек за ешерихија коли според билкарот Најдовски: од една до две...

Лек за Ешерихија: пишува Мартин Најдовски Потребни состојки: 250 грама мед 200 мл маслиново масло 250 грама лимони изрендани со кора (претходно да се закиснати во сода бикарбона...

Безбеден третман на уринарни инфекции во бременоста

Мр.фарм. Лидија Николска Пешталеска: "Се препорачува одмор и добра хидратација на организмот т.е. внес на 2-3 литри вода дневно за да се одмијат бактериите...

Инфекции на уринарен тракт – третман

Д маноза за третман на уринарни инфекции Инфекциите на уринарниот тракт (UTIs) се вториот најчест тип на инфекција, одговорни за повеќе од осум милиони луѓе...

Природен лек против уринарна инфекција со бактеријата Ешерихија коли

Многу лековито! Потребни состојки: 200 г исечкан лук 200 г млади врвови, иглички од свеж рузмарин 1 литар домашно вино (чисто, без винобран) препорачливо е да биде бело,...

Ефикасна мешавина за чај кој ја уништува стрептококата и други уринарни...

Потребни состојки: 50 г лист од магданос 50 г камшик (петровец) 30 г босилек 30 г кантарион 30 г коњско опавче 20 г дршки од цреши Една лажица од мешавината се...