Дома Тагови убавина

Таг: убавина

Староста е убава и здрава доколку знаете како да се грижите...

Новинарката Ребека Платини била воодушевена од убавината на Французинките, особено на оние над 50 години. Потоа дошла до идеја и напишала книга: „Лекции за...

Измешајте ги овие состојки и ќе го подмладите телото за 90%...

Потребни состојки: 3 чешниња лук 4 лимон 10 лажици мед 200 г масло од ленено семе 1 супена лажица цимет во прав Постапка: Измијте го, излупете го и ситно исечкајте го...

Какао: чудесен волшебен прав за убавина ако се употреби по оваа...

Маските за лице честопати се приготвуваат од намирници што се јадат, бидејќи експертите велат: она што не можеме да го ставиме во уста, не...

Дознаваме мали трикови: како Корејките ја одржуваат чиста својата кожа

Тие знаат како и во својата педесетта година да изгледаат триесет години помладо. Нивната кожа блеска од здравје. Дури и мажите користат специјална козметика и...

Инстант ефект – зелена лутеин маска за пеглање на брчки и...

Мислите дека дошло време за ботокс? Отфрлете ја таа мисла и поскоро обидете се со ова природно средство кое освен што неверојатно хидрира, ги...

За 30 дена облеката ќе ви биде голема. Ова е убедливо...

Доколку сте едни од многуте кои веќе долго се борат со вишокот сало, тогаш сте на вистинското место. Ова е средство кое лесно се приготвува...

Ќе ве подмлади за 10 години – маска за лице со...

Без скапи препарати и третмани, за исвесно време можете да го повратите тонусот на кожата и да ги ублажите брчките… Квасецот е состојка која во...

Чудо за 12 дена – повторно девојчиња, нема да се препознаете!...

Мешавина од ленено семе и вода помага кај дури седум проблеми со кожата! Дали знаевте дека постои домашен третман после кој за 12 дена нема...

Подобро од ботокс: Маска од 3 состојки брише 10 години од...

Постои одлична постапка која е алтернатива на пластичната хирургија. Станува збор за чудесна маска за затегнување на лицето која има моќ да избрише 10...

Како се активираат хормоните за слабеење – ВАКА се намалува килажата...

Согорувајте ги мастите додека седите! Губитокот на тежината кај некои луѓе е многу тешка задача и збунувачка загатка, но доколку успеете да ги активирате хормоните...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"