Потребни состојки:

3 чешниња лук

4 лимон

10 лажици мед

200 г масло од ленено семе

1 супена лажица цимет во прав

Постапка:

Измијте го, излупете го и ситно исечкајте го лукот, а потоа истото направете го со лимонот, па сите состојки заедно ставете ги во стаклена тегла. Добро промешајте со дрвена лажица, затворете ја теглата и ставете ја во фрижидер.

За да ја негувате својата кожа и да спречите бројни проблеми, јадете по една лажица секојдневно. Со редовна консумација на овој лек ќе ви се испеглаат брчките, ќе спречите опуштање на кожата, темни дамки, пеги и слични проблеми со кожата.