Дома Тагови тврда кожа

Таг: тврда кожа

Рецепт за меки стапала како на бебе

На социјалните мрежи го пронајдовме овој многу интересен рецепт за негување на стапалата, а се појави со наслов „мојата сосетка има 57 години а...

Залепете лист од чувар куќа на стапалото и преспијте со него...

Проверено ефикасен рецепт! Бидете упорни и ќе се ослободите од дден голем проблем! Волчјо око (клавус) е задебелување на кожата кое обично се јавува на стапалото,...

Десет дена спиела со фолија на стапалата и решила огромен проблем

Еден од најголемите проблеми кои ги имаме со стапалата е тоа што кожата на петите почнува да пука и станува многу сува. Причините кои доведуваат...

Раствор од 3 состојки кој ги лекува стапалата од габични инфекции...

Потребни состојки (2:1:1): 1 литар вода (или 2 чаши вода) 500 мл јаболкова киселина (или 1 чаша) 500 мл средство за плакнење на устата (или 1 чаша) Постапка: Измешајте...