Дома Тагови турски пилав ориз

Таг: турски пилав ориз

ЌОФТЕНЦА ВО ОРИЗ: Децата најмногу го сакаат ова јадења, на крај...

Ова е една одлична идеја за ручек која ни ја претстави Бојана, па доколку се прашувавте што следно да приготвите, не пропуштајте го нејзиниот...

ОРИЗ НА МАНАСТИРСКИ НАЧИН како што јадат монасите, идеален и заситен...

Овој богат и ароматичен ориз, кој го конcyмираат монасите е идеален додаток за секое месо, а може да биде одлична лесна вечера или ручек...

Рецепт за прав турски пилав – зрното останува цело, а оризот...

Фото и рецепт: Љубичинка Рецептот го доби мајка ми од пријателка од Турција. Мама постојано го приготвува дома, а сега и јас на моето семејство....

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"