Дома Тагови црн колач

Таг: црн колач

ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ: Најевтин колач досега, а толку е сочен и вкусен,...

Овој рецепт толку ме изненади со својата едноставност и брзо приготвување, а примамлив со својот изглед, што доцна во ноќта кога го пронајдов овој...

СОЧЕН КОЛАЧ СО 3 ЈАЈЦА: Се топи во уста, прелиен со...

Ако сакате да си направите преубав десерт, мора да го пробате овој превкусен и сочен колач кој се топи во уста. Кој го пробал...

„Едвај малку се излади, а внук ми со другар му половина...

На многумина им е познат како „Црн колач без јајца“ или „какао коцки“, а сигурно ќе го најдете запишан во тефтерот на вашата мајка...

ЦРН КОЛАЧ БЕЗ ЈАЈЦА: Рецепт кој на сите од првпат им...

Едноставен колач а толку вкусен, мора да го пробате. Колачот е старински и уште одамна го приготвуваа нашите мајки и баби. Може да го...

ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ БЕЗ ШЕЌЕР, МАСЛО И ЈАЈЦА: Се приготвува за 5...

Колачов секој што ќе го проба - се воодушевил. Можеби навидум се чини за многу едноставен, но еднаш откако ќе го направите ќе се...

Сочен црн колач кој е готов за 20 минути

I РЕЦЕПТ: ЦРН КОЛАЧ БЕЗ ЈАЈЦА Се приготвува со едноставни намирници, а се добива многу вкусен колач. Тие што не го пробале – задолжително да...