Дома Тагови црн дроб

Таг: црн дроб

ДОКТОР ПРЕДРАГ НЕНАДИЌ: Ако имате холестерол и триглицериди, не сте ги...

Предраг Ненадиќ е доктор по природна медицина и дипломиран нутриционист. Тој ја усоврши својата професија и знаење во Германија, на Универзитетската клиника во Лудвигсхафен....

ЦИРОЗА НА ЦРН ДРОБ: Златни совети и природни лекови

Цироза е хронично воспаление на црниот дроб поради кое доаѓа до распаѓање на црнодробните клетки и пореметување на протокот на кр-вта во црниот дроб....

Рецепт од сирово цвекло што ќе ви помогне да го исчистите...

Ова не е само обичен билен шејк, туку ова е лековит серум за црниот дроб. Еднаш ми се појавија здравствени проблеми и мојот лекар...

ОВОШЈЕ КОЕ ЌЕ ГО НОРМАЛИЗИРА ЦРНИОТ ДРОБ: Ова е магичен рецепт

Овошјето содржи антиоксиданти кои можат да го намалат ризикот од хронични заболувања. Плодовите од различно овошје се разликува според количината на одредени витамини, но...

СУРУТКА: Најдобар природен лек за сите со прележана пневмонија – препорака...

На пациентите кои прележале пневмонија поради вирус им е потребен подолг период за да закрепнат, а тоа подразбира мирување, квалитетна исхрана и вежби за...

Многу добар и редок рецепт за слабеење и чистење на масен...

Дали знаевте дека црниот дроб, исто како и срцето, е еден од најоптерените органи што извршува повеќе од 500 функции во вашето тело? Вашиот црн...

ЗДРАВ ЦРН ДРОБ: 10 совети за лекување – ЛИМОН ЗА МАСЕН...

Здравјето на црниот дроб може да се зачува само ако придржувате на здрав начин на живот и исхрана. Нездравите навики и промените во исхраната...

Црниот дроб ви е преполн со токсини, а вие се дебелеете:...

Кога црниот дроб е полн со т оксини, тој не е во можност нормално да ги извршува своите функции. Луѓето не земаат предвид дека...

Домашен напиток од цвекло кој ќе го исчисти замастениот црн дроб...

Квасот од цвекло е нешто за кое малкумина знаат, а нашите стари редовно го користеле поради неговите лековити својства. Многу е корисен, содржи компоненти...

Навечер сварете четири лимони: Природен лек кој ќе го исчисти црниот...

Ова е стар рецепт од Германија кој го зајакнува имунитетот, спречува висок холестерол, го чисти исклучително ефикасно црниот дроб и спречува формирање камења во...