Дома Тагови црн дроб

Таг: црн дроб

Прочистување на црниот дроб…За 3 дена се исфрла сета „нечистотија“

Ова е стар народен рецепт за прочистување на црниот дроб од сите токcини и масти кои се насобрале во него. Овој голем оpган делува...

ЗА ЗДРАВ ЦРН ДРОБ: Се зема по 1 лажичка дневно за...

Анато е портокалово-црвен зачин и прехранбена боја добиена од семето на растението урукум (ачиот) (Bixa orellana). Се користи за боење на пр. сирења и...

7 НАЈЧЕСТИ ПРИЧИНИ ЗА БОЛКА ОД ДЕСНАТА СТРАНА НА СТОМАКОТ! Црниот...

Што предизвикува болка на десната страна од стомакот и како да гио ублажиме тегобите? Болката на десната страна на желудникот најчесто е предизвикана од некоја...

За масниот црн дроб не е виновна само исхраната: Ова го...

Кога станува збор за замастен црн дроб, обично подразбираме состојба при која доаѓа до таложење на прекумерна количина триглицериди и други видови масти во...

Кога ќе станете од спиење прво направете го ОВА: Д-р Матиќ...

Проф. д-р Матиќ честопати советува за правилната исхрана и здравиот начин на живеење, па во едно од своите гостувања во Утринската емисија со водителката...

ВКУСЕН ЏИГЕР: Специјалитет за прсти да излижеш – ништо полесно за...

Кога станува збор за џигерот понекогаш не можете да знаете дали ќе ви излезе доволно мек или ќе биде преполн со жили. Секогаш е...

ЧОРБА СО ПИЛЕШКИ ЏИГЕР: Здрава, вкусна и економична, една од најдобрите

Откако научив да ја правам оваа чорбичка, редовно ја има на нашата трпеза, а осбено ја сакаат децата и постојано ме прашуваат: „Мама, кога...

НАПИТОК ЗА „ЦРН ДРОБ КАКО HОВ“-Се пие 3 дена по 2...

Причините од кои настанува замастувањето на црниот дроб можат да бидат различни, а една од најчестите причини е cтpecот, исхраната и дехидрираноста. За „чистење“...

Симптомите на заболен црн дроб не можете а да не ги...

Симптомите на заболен црн дроб се специфични. Правилното функционирање на црниот дроб е од суштинско значење за целокупното здравје на телото. Црниот дроб ја...

На цвеклото додајте му уште неколку состојки – ќе ви помогне...

„Ова не е само обичен билен шејк, туку ова е лековит cepyм за црниот дроб“, пишува читател за НМД. „Еднаш ми се појавија здравствени...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"