Дома Тагови циста

Таг: циста

ОПАСНО: Ако имате ваков израсток на раката веднаш одете на лекар

Кога на раката, дланката, прстите или на рачниот зглоб ќе се појават чудни израстоци или отоци или нешто слично, обично си мислиме дека тоа...

Какво е тоа безболно грутче кое ми се појави зад увото?

Безболните грутчиња зад увото се доста чести и најчесто се бенигни. Меѓутоа, некои од овие безболни грутчиња може да бидат индикатори за сериозни состојби. Најдобро...

Гинекологот ми откри цисти и миоми: За 4 дена исчезнаа –...

Цистите на јајници се здравствен проблем со кој голем број жени се соочуваат. Низ целиот свет, илјадници жени се соочуваат со овие цисти, особено...

Секоја втора жена ја има, може да биде “доброчудна”, но и...

Со помош на симптомите, ако добро ги забележуваме може да откриеме дали нешто не функционира како што треба во нашиот организам. Од огромна важност е...