Дома Тагови тромбоза

Таг: тромбоза

ОТОК КОЈ НЕ ПОМИНУВА МОЖЕ ДА БИДЕ СИМПТОМ ЗА ТРОМБ: Д-р...

Поcт-кoвид синдромот е продолжена состојба во која телото се бори со продолжените симптоми на коpоната, или сосема нови манифестации на здравствени проблеми кои можат...

Хирургот Петар Драгиќ: Проширените вени се магнет за тромби

Кога се прeceчеме или се повpeдиме, на местото на повpeдата започнува процес на згpyтчување, што го спречува нашето тело да к pвави на неодредено...

СОК ОД ДОМАТИ: Ги намалува маснотиите, лекува тромбоза и анемија, но...

Доматите традиционално многу често се присутни на нашите трпези. Тие се идеална храна, особено за топлите периоди кои се пред нас. Богати се со...

ПРЕКРСТЕНИ НОЗЕ И ПОЈАВА НА БОЛКА: 2 симптоми за венска тромбоза

Препознајте ги навреме симптомите за длабока венска тромбоза. Појавата на згрутчување на к рвта во нозете е опас-на состојба позната и како длабока венска...

Овој лек ме спаси од тромбоза и тахикардија, се пијат 3...

Венската тромбоза е болест на васкуларниот систем. Таа е предизвикана поради згрутчување на кpвтa што може делумно или целосно да ја затне вената и...

ТРОМБОЗА, ПОДУЕНИ И ПОПУШТЕНИ ВЕНИ: Ефикасен природен лек од две состојки

Рузмаринот е билка, многу ценета од народната медицина. Поттикнува подобра циркулација, а со тоа ја подобра и исхранетоста на ткивата, а помага и во...

Божји дар за жените: ја чува косата од опаѓање, спречува создавање...

Сусамот е омилена намирница на ориенталните и северноафриканските народи, а за неговото лековито дејство против ќелавост, првут, забоболка, зуење во ушите, ишијас и сл.,...

Најдобриот лек за проширени вени и тромбоза, терапијата трае 30 дена,...

Венските тромби обично се јавуваат во услови на слаб или на-рушен проток на к-рв - венски патишта. Венската тромбоза е болест на васкуларниот систем....

Овој лек ме спаси од тромбоза и тахикардија, се подготвува многу...

Венската тромбоза е болест на васкуларниот систем. Таа е предизвикана поради згрутчување на кр-вта што може делумно или целосно да ја затне вената и...

Од заб кој боли, до скриен карцином: Д-р Васиќ објасни зошто...

Референтните вредности на Д димерите не се исти за сите, објасни тој. Дознајте кои се фактори на ризик за појава на тромб и неговите...