Дома Тагови торта за 10 минути

Таг: торта за 10 минути

ТИРАМИСУ – Овошен колач со пишкоти готов за 10 минути

I РЕЦЕПТ - Тирамису со јагоди, рецепт и видео презентација на Марко Стрижак "Како да се готви" - готов за 10 минути, а предобар...

Легендарна чоко плазма торта: без печење, готова е за 10 минути

Рецепт и видео презентација на Бокина кујна – Плазма чоко торта без печење. Секогаш кога сте во брзање и немате многу време за комплицирани торти,...

За 10 минути: Убедливо највкусната брза торта со бисквити – јупи...

Плазма тортата е една од најпопуларните слатки. Едноставна е, брзо се приготвува, неодоливо е вкусна. Ја обожуваат децата, а главна состојка се плазма кексите. Има...

Чоколадно лудило: За точно 10 минути ќе го приготвите најкремастиот колач...

За сите обожувачи на слаткиот вкус, ова е рецепт за торта на која никој не може да и одолее. Се приготвува за само 10...

Брз колач кој се приготвува за помалку од 10 минути –...

Фото и рецепт: Ренци Овој колач едноставно ме воодушеви. И благодарам на тетка ми Бранка за овој прекрасен и супер брз рецепт. Потребни состојки: 400 г петит...

Торта без готвење и печење со бисквити, готова за 10 минути

Кремаста, вкусна.... брза и едноставна. Потребни состојки: 3 шлаг креми од чоколадо 500 мл чоколадно млеко 100 мл млеко 200 г путер / маргарин 100 г чоколадо за готвење 2 жолчки 100...