Дома Тагови торта за 10 минути

Таг: торта за 10 минути

НАЈБРЗА ТОРТА-КОЛАЧ ЗА 10 МИНУТИ: Се топи во уста, за час...

Можеби сте слушнале за „Бела розенка“, колач или торта која се приготвува со купечки „розен“ кори и бел, нежен крем кој има неодолив вкус....

Новогодишен кремаст десерт за 10 минути, без рерна, без желатин и...

Ако ви здодеаја брзите торти кои се приготвуваат со кондензирано млеко, желатин и маскарпоне, тогаш испробајте нешто ново. Оваа кремаста торта ја приготвив за...

ПЛАЗМА ТОРТА ЗА 10 МИНУТИ: Не се пече, брзо се прави,...

Оваа торта секогаш ја вадам „од ракав“ кога немам многу време, а сепак сакам да ги засладам моите гости со нешто вкусно и убаво....

ПЛАЗМА ЈУПИ ТОРТА ЗА 10 МИНУТИ: Едноставна е, брзо се прави,...

Плазма тортата е една од најпопуларните слатки. Едноставна е, брзо се приготвува, неодоливо е вкусна. Ја обожуваат децата, а главна состојка се плазма кексите....

КАПУЧИНО ТОРТА ЗА 10 МИНУТИ: Богат фил со неодолив вкус

Многу вкусна торта која речиси целата е кремаста. Доколку го сакате вкусот на плазма и капучино, тогаш сигурно ќе ви се допадне оваа торта....

БРЗА ВАНИЛА ТОРТА ЗА 10 МИНУТИ: Без јајца и миксер

Пробајте го рецептот на Младен за кој подолу имате и видео презентација, за оваа прекрасна ванила торта која се приготвува за 10 минути. Потребни...

ТОРТА СО БАНАНИ: Многу брза и едноставна подготовка, сите ми го...

Многу брза и едноставна торта која можете да си ја правите секој ден, а многу е вкусна и може убаво да се декорира, па...

ОВОШНА ЗА 10 МИНУТИ: Без печење, шеќер, путер, миксер – Освежителна...

Здраво драги пријатели, драги домаќинки и домаќини. За љубителите на овошје и брзите подготовка на слатки, ова е врвен рецепт. Толку едноставна, без многу комплицирини...

Бајадера за 10 минути, толку лесно се приготвува што и дете...

Рецепт и видео презентација на Сара од Мои Домашни Рецепти - Бајадера за 10 минути. Оваа торта може да ја приготвувате за секој ден,...

ТИРАМИСУ – Овошен колач со пишкоти готов за 10 минути

I РЕЦЕПТ - Тирамису со јагоди, рецепт и видео презентација на Марко Стрижак "Како да се готви" - готов за 10 минути, а предобар...