Дома Тагови торта со биксвити

Таг: торта со биксвити

10-минутен кокосен колач без печење

Многу вкусен и лесен за приготвување. Потребни состојки: 400 мл млеко, 1 пудинг од ванила, 2 јајца, 40 г шеќер, 170 г путер или маргарин, 150 г шеќер во прав, 200 мл...

Торта без готвење и печење со бисквити, готова за 10 минути

Кремаста, вкусна.... брза и едноставна. Потребни состојки: 3 шлаг креми од чоколадо 500 мл чоколадно млеко 100 мл млеко 200 г путер / маргарин 100 г чоколадо за готвење 2 жолчки 100...

Тортата која стана апсолутен хит на интернет – денес ја направив...

Многу лесна торта во која многу малку се става шеќер, во споредба со другите торти. Потребни состојки: 1 литар млеко, 2 пудинг од ванила, 250 г шеќер, 3 ванилин...

Нескафе торта, лесна, брза, не се пече – од вчера ми...

Оваа лесна торта ние ја обожуваме, а што е најважно, многу лесно се приготвува, не се пече а уште полесно се јаде. Најмалку трипати по...

Одличен бисквитен колач, брз и едноставен за подготовка а многу вкусен!

Потребни состојки: 400 мл млеко 1 пудинг од ванила 2 јајца 40 г шеќер кристал 170 г путер 150 г шеќер во прав 200 мл слатка павлака 48 парчиња бисквити млеко и рум...

Непечена торта со турски бисквити и портокал

Освежувачки вкусен фил од портокал во комбинација со бисквити кои во себе имаат какао полнење и дополнително збогатено со слој од чоколадо преку бисквитите. Потребни...

Јогуртна торта со бисквити, без печење – за 15 минути готова

Брза и вкусна торта со јогурт, од неколку состојки, готова е многу кратко време! Потребни состојки: 500 мл јогурт 200 г шеќер 400 г бисквити 1 ванилин шеќер 2 банани За...

НОВА ТОРТА со бисквити, едноставна, декоративна, брза, а ќе уживате во...

Потребни состојки: 3 чоколадни кори 500 г шлаг крем 300 г мелени бисквити 4 чашки кисела павлака + шеќер во прав по вкус 500 мл чоколадно млеко 500 мл газирана...