Дома Тагови Торта од палачинки

Таг: Торта од палачинки

ПАЛАЧИНКИ СО ОРЕВИ: Додека трепнеш сè се изедува – најдобриот рецепт...

Обожавам сè што е со ореви, ама буквално, сè. Одамна ги немав направено на овој начин, зашто колку и да направам никогаш не е...

СОЛЕНА ТОРТА СО ПАЛАЧИНКИ: Никој нема да си замине од кај...

Солените палачинки се подеднакво вкусни исто како и слатките, па од нив можете да направите најубава солена торта. Солените торти од овој тип обично...

ПАЛАЧИНКА – ТОРТА со ванилин крем

Потребни состојки: 15-20 палачинки За фил: 4 јајца 60 г брашно 100 г шеќер Ставете ги во подлабок сад и измешајте со жица за матење да се соедини во еднолична...