Дома Тагови торта над тортите

Таг: торта над тортите

ТОРТА НАД ТОРТИТЕ: Најубавиот рецепт некогаш напишан, а се приготвува од...

Една од омилените торти која секогаш цела се изедува на родендените. Убаво се сече, а притоа е сочна и кремаста, а комбинацијата од ореви...

Торта над тортите – со ореви и чоколадо: Овој рецепт се...

Рецепт и видео презентација на Ивана од "Шерпица" - Торта над тортите со ореви и чоколадо. Една од омилените и секогаш цела се изедува...

Најчитаната торта која ги освои сите симпатии – излегува голема, многу...

Тортата е толку кремаста што корите едвај се чувствуваат, а излегува доста голема, но брзо се јаде затоа што е поубава од било кое...