Дома Тагови торта без рерна

Таг: торта без рерна

ТОРТА ЗА БАЛЕРИНИ: Без грам брашно и шеќер, помеѓу меките...

Пробајте ја оваа вкусна торта со крем сирење и суви сливи, а тенките корички не содржат брашно. Ова е едноставен и здрав десерт кој...

СЛАДОЛЕД ТОРТА „ПЛОМБИР“: Без рерна и миксер, лесна за правење –...

За оваа интересна торта не треба да ја вклучувате рерната ниту миксерот. Се состои од неколку редови „трошки“ прелиени со вкусен крем, а ваквиот...

БОЖЕСТВЕНА ТОРТА ВО ТЕНЏЕРЕ, БЕЗ РЕРНА: Маж ми мласка додека ја...

Тортава нема никаква мана, практична е, декоративна и многу вкусна. Совршена е за родендени и други свечени пригоди, а може да си ја приготвувате...

НАПОЛЕОН ТОРТА ЗА 5 МИНУТИ: Без печење, без рерна, брза а...

Свекрва ми ме научи да готвам, а ми го покажа и овој рецепт, исто така. На сите мои пријатели кога ќе ми дојдат на...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"