Дома Тагови торта бајадера

Таг: торта бајадера

Торта БАЈАДЕРА готова за само 15 минути! Вкусот никој не го...

Оваа торта се топи во уста, вкусот е неодолив, а толку брзо и едноставно се приготвува. Се користи калап бр.20 Потребни состојки: 3 јајца 300 г шеќер 250 г...

БАЈАДЕРА ТОРТА не се пече, многу брзо се прави, готова е...

Вкусна и кремаста торта која многу брзо се приготвува, за љубителите на освежителни торти! Потребни состојки: 310 г мелени бисквити 375 путер/маргарин 390 г шеќер во прав 1 чоколадо...