Дома Тагови тинктура од глуварче

Таг: тинктура од глуварче

ДОАЃА ВРЕМЕТО НА ГЛУВАРЧЕТО: Златни рецепти со глуварче за помош при...

Во народната медицина, глуварчето како лек се користи за секакви болести. Билкарите препорачуваат негова употреба кај болести како што се атеросклероза, воспалителни процеси во...

20 врвни рецепти со глуварче за лекување на сите болести, ги...

Глуварчето е многу скапоцен дар на природата, може да се најде на речиси сите ливади, цвета во април и мај, листовите се берат пред...

Дијамант на природната медицина: чајот од глуварче го јакне имунитетот, го...

Глуварчето е омилено полско цвеќе, неговите весели жолти цветови се предвесник на сончевите денови. Цветовите, а подоцна семето на глувачето се неизоставен дел од...

Тинктура од глуварче: за здравје на бубрезите, црниот дроб, регулирање на...

Веројатно нема пораспространета самоника билка во нашите краишта од глуварчето. Расте насекаде и со векови е омилена кај народот како лековита билка за многубројни...

Тинктура за замастен црн дроб, холестерол, затнати крвни садови, гихт, висок...

Веројатно нема пораспространета самоника билка во нашите краишта од глуварчето. Расте насекаде и веќе со векови наназад е омилена кај народот како лековита билка...

Тинктура од глуварче: за женски проблеми, дијабетес, ревматоиден артритис, црн дроб,...

Веројатно нема пораспространета самоника билка во нашите краишта од глуварчето. Расте насекаде и веќе со векови наназад е омилена кај народот како лековита билка...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"