Дома Тагови тиквички со јајца

Таг: тиквички со јајца

Кога немам време или сум уморна ја правам ОВАА ПИТА ОД...

Кога тиквичките ги има во изобилство, зошто да не ги искористиме максимално. Оваа пита би сакала да ја приготвувам и кога не е сезона...

Откако го открив овој рецепт, тиквичките повеќе нема да ги пржам...

Чипс од тиквички, похувани тиквички, мусака со тиквички, уштипци од тиквички, полнети тиквички, пржени, готвени, печени...безброј комбинации сум испробала досега, но првпат ги приготвувам...